Przejdź do treści

Czuwanie 26.04

Wydarzenie odbędzie się w wigilię Święta Miłosierdzia, czyli 26 kwietnia 2025. Istotnym elementem będzie modlitwa – Koronka do Miłosierdzia Bożego – wpleciona w utwór muzyczny. W czasie liturgii czuwania na scenie będą obecne znaki Miłosierdzia::

  • Święto Miłosierdzia 2025 – wydarzenie odbędzie się w wigilię Święta Miłosierdzia 26 kwietnia 2025
  • Obraz Jezusa Miłosiernego – ustawiony na scenie
  • Dzienniczek – słowa wyśpiewywane przez artystów i recytacje słów Chrystusa
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – przeplatająca utwór muzyczny
  • Relikwie Świętych Apostołów Miłosierdzia:
    św. Jana Pawła II
    św. Siostry Faustyny Kowalskiej
    bł. ks. Michała Sopocki

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka skierowaną podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie aby „Ubrać górskie buty, wstać i zrobić Raban” przygotowana została wielka uroczystość: Czuwanie Całego Świata przed Świętem Miłosierdzia Bożego, która odbędzie się 26 kwietnia 2025 roku.

W tym celu w ciągu ostatnich dwóch latach  powstał  utwór muzyczny który został nazwany „Symfonia Miłosierdzia” . Słowa napisała św. Siostra Faustyna Kowalska w swoim „Dzienniczku” a  muzykę skomponował Bartek Gliniak. Utwór na orkiestrę symfoniczną, chóry, solistów i lektora będzie wyśpiewany  w szesnastu językach, tak aby przesłanie Miłosiernej Miłości dotarło do większości ludzi na Ziemi.

W roku Jubileuszowym 2025 – tym, w którym przypada 25 rocznica ustanowienia Święta Miłosierdzia chcemy jak Dawid wyśpiewać pieśń radości za dar Miłosierdzia. Wsłuchując się w słowa Jezusa wypowiedziane do św. Faustyny „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego” (Dz 300), pragniemy jak Mojżesz wznosić ręce do Pana i prosić o dar Pokoju dla umęczonej ludzkości tyloma wojnami i niepokojami, które rozlewają się po ziemi.

Centralnym punktem uroczystości będzie wielki plac w Krakowie znajdujący się pomiędzy Sanktuariami św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia:  „Białe Morza”.  Przy wykorzystaniu najnowocześniejszych środków współczesnej technologii ustanowimy telemost na czas trwania wydarzenia łączący: Kraków i Jasną Górę  z Polski, Rzym w Watykanie, Kabiakari w Tanzani, Sau Paulo w Brazylii, Stockbridge w Stanach Zjednoczonych, El Salvador na Filipinach i Keysborough w Australii.

Uroczystość będzie polegać na prawykonaniu utworów z Symfonii, które będą przeplatane recytowaniem wybranych słów Jezusa wypowiedzianych do św. Faustyny. W każdym z miejsc na poszczególnych kontynentach zostanie odmówiona część Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przytoczymy także świadectwa działania Miłosiernej Miłości w Świecie.  W miejscach związanych z Bożym Miłosierdziem na poszczególnych kontynentach będzie zgromadzonych około 50 tys. ludzi.  Wyślemy zaproszenie do parafii i wspólnot i udostępnimy transmisję telewizyjną i internetową. Dotrzemy z przekazem miłosierdzia do ponad połowy miliarda ludzi. Zapraszamy na to wydarzenie osoby wyróżniające się w świecie kultury do dania świadectwa poprzez wykonanie poszczególnych utworów.

Wydarzenie patronatem objęli: kardynał José Tolentino de Mendonça – Prefekt Dykasterii ds. Kultury i Edukacji Stolicy Apostolskiej, arcybiskup Antonio Guido Filipazzi – Nuncjusz Apostolski w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski oraz Archidiecezja Krakowska i kardynałowie: Stanisław Dziwisz, Grzegorz Ryś i Kazimierz Nycz.

Symfonia Miłosierdzia odbędzie się za

  • 00Dni
  • 00Godzin
  • 00Minut
  • 00Sekund

COPYRIGHT 2024